728 x 90

افرادی را انتخاب کنیم که در چارچوب استجابت امر الهی حرکت می کنند

با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین بهروزی لک به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت.
با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین بهروزی لک به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت.روابط عمومی دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام

با نزدیک شدن به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین بهروزی لک به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه باقرالعلوم(ع)، حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا بهروزی لک، استاد تمام گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در مراسمی که به همت اداره امور فرهنگی دانشگاه برگزار شد با تبیین شیوه زندگی اجتماعی و سیاسی مومنان در قرآن کریم، به ارائه معیارهای قرآن کریم برای انتخاب فرد اصلح پرداخت.

بهروزی لک با اشاره به اینکه بر اساس آیات قرآن کریم رشد یک جامعه در گرو استجابت دعوت خدا و رسول است، تصریح کرد: مصداق استجابت دعوت خدا در انتخابات، رفتار بر اساس هدایت الهی و رعایت حدود الهی توسط انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان است. وی افزود: باید افرادی را انتخاب کنیم که در چارچوب استجابت امر الهی حرکت می کنند.

وی ادامه داد: تفاوت دموکراسی غربی با مردم سالاری دینی در این نکته نهفته است که معیار دموکراسی غربی هواهای نفسانی و در مردم سالاری دینی امر الهی و هدایت الهی است.

عضو هیئت علمی گروه علوم سیاسی دانشگاه باقرالعلوم (ع) با اشاره به اینکه استجابت ولی خدا مصداق استجابت خدا است، از دیگر معیار های انتخاب اصلح را تبیعیت از ولی فقیه دانست.
 
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
فصلنامهعلوم سیاسی فصلنامهتاریخ اسلام فصلنامهآیین حکمت فصلنامهفرهنگ پژوهش
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما