728 x 90

دیدار با آیت الله جوادی آملی

  • 1395/9/1 دوشنبه

رئیس ، اعضای هیئت علمی و جمعی از مدیران دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام  با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند
به گزارش خبرنگار روابط عمومی دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام ، حجت الاسلام والمسلمین دکتر شمس الله مریجی ظهر امروز در دیدار با حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی با اشاره به فعالیت های دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام  اظهار داشت: این دانشگاه از بدو تأسیس خود در سال 1372 تاکنون؛ در 20 رشته با 6 گروه علمی در رشته های فلسفه علوم اجتماعی، فلسفه اسلامی، سیاست گذاری فرهنگی، دانش اجتماعی مسلمین، فلسفه حقوق، فلسفه فیزیک، علوم سیاسی، فرهنگ ارتباطات، مدرسی معارف گرایش اخلاق، مباحث نظری و تمدن در تربیت طلاب و فضلا فعالیت کرده است. وی تولید علوم اسلامی را از اهداف دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام  دانست و افزود: هدف اصلی این مرکز تولید علوم اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر مریجی ادامه داد: دانشگاه باقرالعلوم علیه السلام سعی داشته تا علومی را که از جهات مختلف موردنیاز بوده ولی تاکنون متکفل نداشته است را در این دانشگاه راه اندازی نماید؛ که در این زمینه موفق گردید رشته هایی همچون فلسفه فیزیک، فلسفه حقوق، فلسفه علوم اجتماعی، دانش اجتماعی مسلمین، سیاست گذاری فرهنگی و مدیریت راهبردی فرهنگ  برای اولین بار در کشور تاسیس نماید.
وی در بخش دیگر سخنان خود هدف از دیدار اعضای هیئت علمی دانشگاه با مراجع تقلید خاطرنشان کرد: بی‌تردید رهنمودهای متعالی و نصایح مشفقانه مراجع مکرم تقلید (دام عزّهم) می‌تواند همواره، چراغ درخشانِ برنامه‌های آموزشیِ مجموعه‌های علمی باشد، ما نیز برای این که در مسیر اجرای این رشته ها مبتلا به انحراف نگردیم تلاش داریم تا با بهره گیری از هدایت های مراجع و فضلای ارجمند حوزه بتوانیم قدم موثری را در راستای تولید علم دینی و اسلامی برداریم.
در ادامه حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در سخنانی با اشاره به لزوم مراقبت دائم علما و دانشمندان در برابر ماهیت تکاثری علم، فرمودند:
همه ما محتاج یک راهنمای دائمی هستیم، علما و دانشمندان باید دائما مراقب باشند چرا که علم خوی سرکشی دارد ، علم قبل از اینکه ما را به سمت کوثر هدایت کند خود داعیه تکاثری دارد لذا باید مراقب باشیم تا گرفتار علم خود نشویم.
معظم له ادامه دادند:
این مراقبت دائمی از دو طریق ممکن است؛ اول از طریق خواندن اذکار و ادعیه، که این مسیر مقدور همه افراد نیست و دیگر وارد شدن به رشته ای علمی است که این مراقبت دائمی همراه و لازم و ملزوم آن رشته علمی باشد.
ایشان اظهار داشتند:
باید به همه علوم صبغه دینی بدهیم تا در سایه علوم دینی مراقبت از هوای نفس د