728 x 90
سن پترزبورگ
روابط عمومی عزاداری در جمع شیعیان سن‌پترزبورگ هیئت اعزامی دانشگاه باقرالعلوم(ع) در شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در حسینیه شیعیان سن‌پترزبورگ به عزاداری پرداختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه باقرالعلوم(ع)، هیئت اعزامی این دانشگاه هم‌زمان با شب شهادت امام حسن عسکری(ع) در حسینیه شیعیان سن‌پترزبورگ حاضر شدند و به عزاداری پرداختند.

هیئت اعزامی دانشگاه باقرالعلوم(ع) بعد از مراسم عزاداری به گفتگو با امام جمعه سن‌پترزبورگ پرداختند. شرایط شیعیان در سن‌پترزبورگ، فعالیت‌های دینی و ارتباط شیعیان با ساختارهای اجتماعی و سیاسی روسیه از محورهای این گفتگو بود.

امام جماعت حسینیه شیعیان حجت‌الاسلام رفعت گفت: دولت روسیه در سال‌های اخیر تأکید زیادی به بحث ازدواج دارد. در گذشته به جایگاه خانواده توجه نمی‌شد اما در سال‌های اخیر، دولت سیاست‌های متعددی را در جهت حمایت از خانواده پیش گرفته است.

شایان ذکر است شهر سن‌پترزبورگ دارای 2 حسینیه مخصوص شیعیان است و نماز جمعه و سایر مناسب‌های مذهبی و ملی به صورت منظم در این شهر برگزار می‌شود. بیش از نیم میلیون آذری زبان در سن‌پترزبورگ زندگی می‌کنند که 99 درصد آن‌ها شیعه هستند. در این شهر تنها 2 حسینیه مخصوص شیعیان وجود دارد و شیعیان مسجد مخصوص به خود ندارند. در روز عاشورا به دلیل استقبال گسترده و حضور جمعیت زیاد شیعیان، این 2 حسینیه‌ پاسخگوی مشتاقان اهل‌بیت نیست و سالن بزرگ شهر جهت برگزاری مراسم عزاداری اجاره می‌شود.

 
 
 
امتیاز دهی
 
 

فصلنامهعلوم سیاسی فصلنامهتاریخ اسلام فصلنامهآیین حکمت فصلنامهفرهنگ پژوهش
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما