728 x 90

مصاحبه داوطلبان دوره دکتری دانشگاه باقرالعلوم(ع)

مصاحبه داوطلبان دوره های دکتری دانشگاه باقرالعلوم(ع) در هفته جاری از 11 تیرماه 1396 در حال برگزاری است. احمد احسانی مدیر پذیرش و امور دانشجویی دانشگاه در مصاحبه اختصاصی به سوالات مربوط به مصاحبه و آمار آن پاسخ دادند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، احسانی درباره نحوه پذیرش دانشجوی دکتری گفت:
بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو ،پذیرش دانشجو در دوره دکتری (ph.D )، در دانشگاه ها شامل دو مرحله است. مرحله اول آزمون متمرکز است که توسط سازمان سنجش انجام می شود و مرحله دوم پذیرش یعنی ارزیابی تخصصی داوطلبان دکتری شامل مصاحبه علمی وبررسی سوابق آموزشی ، پژوهشی و فناوری داوطلبان است، که توسط دانشگاه های پذیرنده دانشجو صورت می گیرد.
وی افزود: در راستای اجرای مرحله دوم پذیرش داوطلبان دکتری، مدیریت امور دانشجویی با انتشار  اطلاعیه و دفترچه راهنما در سایت دانشگاه  از داوطلبانی که حد نصاب نمره قبولی ازمون کتبی را کسب کرده بودند و  به  دانشگاه باقرالعلوم (ع) معرفی شده بودند از طریق سامانه ثبت نام دانشگاه ، از تاریخ 10/03/1396 تا 30/03/1396 ثبت نام  نموده است .
مدیرپذیرش دانشگاه در خصوص آمار شرکت کنندگان در مصاحبه گفت: تعداد 355 نفر در 9 رشته  در این مدت برای انجام مصاحبه ثبت نام نمودند. که بر اساس زمان بندی انجام شده  از 11 تیر تا 15 تیر مصاحبه از داوطلبان برگزار می گردد.
احسانی خاطرنشان کرد پذیرش نهایی داوطلبان بر اساس معدل امتیازات هر داوطلب براساس تفکیک ذیل انجام می گیرد:
الف) آزمون کتبی (۵۰ امتیاز)
ب)  سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (۲۰ امتیاز)
ج)  مصاحبه علمی و سنجش عملی (۳۰ امتیاز)
وی یادآور شد زمان اعلام نتایج نهایی در دهه اول شهریور از طریق سازمان سنجش آموزش کشور خواهد بود.
 
 
امتیاز دهی
 
 

فصلنامهعلوم سیاسی فصلنامهتاریخ اسلام فصلنامهآیین حکمت فصلنامهفرهنگ پژوهش
خانه | بازگشت | حريم خصوصي كاربران |
Guest (PortalGuest)

دانشگاه باقرالعلوم (عليه السلام)
مجری سایت : شرکت سیگما